top
logo strona g��wna
o firmie
oferta
technologia
media
klienci
galeria
kontakt
zapytanie ofertowe
16 listopada 2018 r.
Zarządzanie energią o TELUK ENERGETYKA
Wypowiedź prezesa naszej firmy dra Tomasza Teluk dla magazynu "Zarządzanie energią". Regularne czyszczenie i konserwacja urządzeń elektrycznych pozwala zaoszczędzić nawet 30 proc. kosztów ich eksploatacji, wykluczając ryzyko awarii, przepięć, pożarów i strat energii.

Czytaj dalej...

24 września 2018 r.
Jaką wybrać metodę czyszczenia urządzeń?
Coraz więcej firm korzysta z nowoczesnych technologii oczyszczania i konserwacji urządzeń oraz instalacji elektrycznych pod napięciem.

Czytaj dalej...

10 września 2018 r.
Teluk - najlepsza polska marka
Z okazji targów Energtab 2018 ukazał się artykuł promujący naszą firmę w dziale "Najlepsza Polska Marka". Zachęcamy do lektury!

Czytaj dalej...

10 sierpnia 2018 r.
Szukamy pracowników fizycznych!
Dynamicznie rozwijająca się firma (26 lat na rynku) oferująca usługi konserwacji i oczyszczania instalacji i urządzeń elektrycznych poszukuje pracowników oraz pracowników pomocniczych do pracy po uprzednim przeszkoleniu. Lekka praca fizyczna - czyszczenie rozdzielni, transformatorów, szaf sterowniczych.

Czytaj dalej...

19 czerwca 2018 r.
Rekomendacja od Avantor Inc.
Nasza firma uzyskała rekomendację od jednego z największych globalnych graczy branży chemicznej. W Polskim zakładzie przeprowadzamy czyszczenie pod napięciem rozdzielni 6kV.

Czytaj dalej...

14 czerwca 2018 r.
Czyszczenie kompresorowni w Cukrowni Cerekiew
Firma TELUK ENERGETYKA wykonała dla nowego klienta - Sudzucker Polska SA, czyszczenie kompresorowni wraz z rozdzielnią oraz sprężarkami w zakładzie cukrowniczym w Polskiej Cerekwi.

Czytaj dalej...

21 grudnia 2017 r.
Czyszczenie pokazowe w Pfleiderer Polska
Oczyszczaniu zostały poddane szafy sterownicze u czołowego producenta płyt drewnopochodnych.

Czytaj dalej...

5 października 2017 r.
Teluk sp. z o.o. - dawniej Telsidd Polsko-Belgijska sp. z o.o.
UWAGA! Zmienia się nazwa firmy oraz jej adres

Czytaj dalej...

21 września 2017 r.
Czyszczenie "na mokro" pod napięciem
Prezentujemy Państwu film z czyszczenia na mokro pod napięciem elektrycznym.

Czytaj dalej...

5 września 2017 r.
Czyszczenie pokazowe w Saint Gobain Polska

W dniu 4 września odbyło się czyszczenie pokazowe szafy sterowniczej w fabryce sosnowieckiej fabryce szyb Saint Gobain - zobacz efekty.

Czytaj dalej...

10 czerwca 2017 r.
Poznaj przewagę Telsidd

Nasza firma posiada konkretną przewagę technologiczną nad innymi konkurentami, którzy oferują podobne usługi. Tylko technologia Telsidd posiada cechy pełnego serwisu urządzeń elektroenergetycznych.

Czytaj dalej...

24 maja 2017 r.
Nowy klient: Kronospan Strzelce Opolskie

Trwają pracę w Strzelcach Opolskich w firmie Kronospan. Zakład, zlokalizowany w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, jest pierwszym zakładem koncernu w Polsce, gdzie produkowane są płyty OSB.

Czytaj dalej...

3 marca 2017 r.
NOWOŚĆ - DIELECT 2000 już w sprzedaży!

Firma Telsidd jest wyłącznym importerem i sprzedawcą specjalistycznego płynu do oczyszczania i konserwacji rozdzielni i transformatorów. Teraz możesz kupić go u nas i samodzielnie czyścić urządzenia elektryczne.

Czytaj dalej...

24 lutego 2017 r.
25-lecie firmy
Nasza firma już od ćwierć wieku prowadzi działalność w branży elektroenergetycznej w Polsce. Należymy więc do najbardziej doświadczonych przedsiębiorstw w kraju!
Czytaj dalej...

24 lutego 2017 r.
Creaton - nowym klientem

Do grona klientów stosujących technologię TELSIDD dołączyła firma Creaton.

Czytaj dalej...

17 lutego 2016 r.
Poszukujemy elektryków
Firma Telsidd poszukuje elektryków do oczyszczania instalacji elektrycznych pod napięciem po przeszkoleniu.
Czytaj dalej...

17 września 2015 r.
Prace pod napięciem zdobywają Polskę
Coraz więcej firm korzysta z nowoczesnych technologii oczyszczania i konserwacji urządzeń oraz instalacji elektrycznych pod napięciem.

Polska energetyka przechodzi transformację. Dotyczy to także oddziałów energetycznych i elektrycznych firm produkcyjnych oraz pionów odpowiedzialnych za utrzymanie ruchu w zakładzie. Obecnie większość czynności konserwacyjnych można wykonać pod napięciem, bez dokonywania kosztownych przełączeń czy zatrzymywania procesów produkcyjnych.

- Jeszcze dziesięć lat temu tego typu usługi firm zewnętrznych traktowano z nieufnością. Dzisiaj, ze względu na oszczędności i konieczność utrzymania należytego stanu urządzeń technicznych, prace bez wyłączania zasilania to wręcz konieczność ? mówi dr Tomasz Teluk, wiceprezes firmy Telsidd, oferującej oczyszczanie oraz konserwacje rozdzielni, transformatorów i kanałów kablowych pod napięciem.

Z usług firmy korzysta już kilkadziesiąt zakładów. Są to nie tylko duże zakłady produkcyjne, takie jak KGHM SA, Kronopol, Kronospan czy Isover, ale także sądy, szpitale, centra handlowe czy spółki energetyczne. Powodów zmian jest kilka. Dawniej działy elektryczne były bardzo rozbudowane. Dziś chętnie korzysta się z usług firm zewnętrznych, bo jest to wygodne i znacznie tańsze.

Technologia bazuje na autorskich patentach stworzonych w kraju, ale znanych w całej Europie. Polega na oczyszczaniu urządzeń specjalnym sprzętem, a następnie ich konserwacji płynnym środkiem dielektrycznym. Prace odbywają się na wszystkich poziomach napięć, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

- W ten sposób ograniczamy ryzyko przepięć czy pożarów, co niestety jest częste w Polsce. Urządzenia oraz instalacje wyglądają po konserwacji jak nowe i działają przez długie lata. Dotychczas nie mieliśmy reklamacji, a działamy na rynku ponad 20 lat ? informuje Tomasz Teluk z Telsidd.

Oprócz zalet technologicznych, bardzo ważne są także argumenty ekonomiczne. Czasami wyłączenie rozdzielni oznacza duże straty dla zakładu lub jest po prostu niemożliwe. Konserwacja przedłuża żywotność urządzeń, a koszty ich eksploatacji w długim okresie mogą być niższe nawet o 1/3. Odpada także praca po godzinach czy konieczność stałego zatrudnienia specjalistycznej kadry.

Dodatkowo można uzyskać zniżkę w ubezpieczeniach majątkowych. Eksperci prognozują, że wkrótce okresowe oczyszczanie i konserwacja urządzeń oraz instalacji elektrycznych może być wymagane przez unijne prawo, tak jak to już jest w innych krajach Unii Europejskiej.

21 kwietnia 2015 r.
Przegląd okresowy w fabryce papieru
Firma Telsidd jest w trakcie przeglądu okresowego w zakładzie produkcji papieru należącego do grupy Arctic Paper S.A. Przeglądowi podlegają rozdzielnie 6kV, wraz z transformatorami. Prace realizowane są pod napięciem w dwóch etapach. Pierwszy został ukończony, drugi planowany jest na czerwiec br.

21 kwietnia 2015 r.
Telsidd dla Stoczni Gdynia
W marcu firma wykonała czyszczenie urządzeń na wysokoœciach w halach dawnej Stoczni Gdynia (obecnie Crist sp. z o.o.). Renowacji zostało poddane pomieszczenie rozdzielni 110 kV. Prace były wykonywane z wyłączeniem. Projekt zrealizowano wspólnie z firmą Energopomiar Elektryka.

22 stycznia 2015 r.
Zakończyły się prace w KGHM SA
Nasza firma zakończyła czyszczeni rozdzielni i transformatorów pod napięciem w rejonach Polkowice i Rudna. Po usunięciu zabrudzeń dokonano konserwacji urządzeń. Prace zostały objęte dwuletnią gwarancją jakości. O szczegółach projektu można przeczytać w dwutygodniku branżowym KGHM Polska Miedź SA (tutaj do sciagniecia).

22 stycznia 2015 r.
Telsidd w Urządzeniach dla Energetyki
W najnowszym numerze magazynu ukazał się artykuł opisujący unikalną technologię naszej firmy. Wywołał on duże zainteresowanie czytelników. Zapraszamy do lektury (tutaj do sciagniecia).

15 lipiec 2014 r.
Prace w firmie Kronopol
Obecnie w firmie Kronopol w Żarach trwają prace konserwacyjne polegające na czyszczeniu na sucho i na mokro urządzeń elektroenergetycznych "pod napięciem" metodą Telsidd. Prace wykonywane są w rozdzielni nn i na transformatorach SN/nn (6/0.4 kV). Kronopol to jeden z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych.

27 wrzesien 2013 r.
Telsidd w Turawie
Prezentacja Firmy Telsidd odbyła sie w Turawie na zaproszenie Przedsiębiorstwa ECO S.A. z Opola.
hr
16 lat na rynku!*
Czyszczenie urządzeń elektrycznych

Od 1992 roku Teluk sp. z o.o. (dawniej Telsidd Polsko-Belgijska sp. z o.o) poleca swoje usługi w zakresie czyszczenia oraz konserwowania urządzeń, aparatów i instalacji elektrycznych pod napięciem. Usługi naszej firmy objęte są gwarancją jakości i bezpieczeństwa elektrycznego. CENA FINALNA NASZEJ USŁUGI JEST NAJTAŃSZA NA RYNKU Posiadamy księgę jakości, opracowaną w oparciu o udokumentowane procedury badawcze, pracowników o najwyższych kwalifikacjach zawodowych

oraz specjalne ubezpieczenie majątkowe z uwzględnieniem
ryzyka pracy pod napięciem.

więcej: » o firmie » technologia » biografia Tadeusza Teluka

 Firmy, które zastosowały technologię TELUK ENERGETYKA
bottom