top
logo strona g��wna
o firmie
oferta
technologia
media
klienci
galeria
kontakt
zapytanie ofertowe
Firmy, które zastosowały technologię TELUK ENERGETYKA
3 października 2023 r.
Usuwanie skutków pożaru oraz interwencji straży pożarnej w rozdzielni PKP

Nasza spółka przywrócila do stanu pierwotnego rozdzielnie, która uległa pożarowi, obsługiwana przez spółke PKP Energetyka. Wskutek interwencji straży pożarnej, całe pomieszczenie bylo zaprószone środkiem gasniczym.

Czytaj dalej...

3 października 2023 r.
Czyszczenie transformatorów pod napięciem w fabryce szkła

Z sukcesem zakończyliśmy czyszczenie i konserwację transformatorów w cyklu dorocznym.

Czytaj dalej...

7 lipca 2023 r.
Grupa Familijna dołącza do klientów firmy

Do naszych klientów dołączyła Grupa Familijna, czołowy producent wypieków w Polsce. Firma TELUK Energetyka, wykonała okresowe czyszczenie i konserwację urządzeń elektrycznych pod napięciem.

Czytaj dalej...

15 stycznia 2022 r.

30. lecie działalności firmy w Polsce!

W tym roku nasza firma obchodzi jubileusz trzydziestu lat funkcjonowania na rodzimym rynku. Dzięki zaufaniu klientów wkraczamy w kolejną fazę rozwoju.

Firma Teluk sp. z o.o. funkcjonuje od 1992 (wcześniej jako Telsidd Polsko-Belgijska sp. z o.o.). Jako współwłaściciel wielu wynalazków, opracowanych wspólnie z Instytutem Energetyki w Warszawie, rozpoczęto wytwarzanie wielu elementów elektroizolacyjnych z materiałów o stabilnych w czasie własnościach dielektrycznych (specjalne PCV oraz włosie stylonowe), uzyskanych od polskich producentów. Wkrótce po stażu odbytym w Belgii, sprowadzono do Polski technikę mycia urządzeń elektrycznych metodą natryskową, z zastosowaniem opatentowanej cieczy dielektrycznej, używanej do dziś pod nazwą Dielect 2000.

W wyniku sprzedaży praw do patentu nr 296669, opracowano szereg dokumentów, w tym instrukcje stanowiskowe, wskazówki badań sprzętu, obliczanie efektów ekonomicznych, itp., które publikowano w czasopiśmie Energetyka oraz przekazywano na szkoleniach w postaci materiałów szkoleniowych.

Historia firmy

Ogólnie TELSIDD wyszkoliła ponad 2 tys. pracowników stosujących do dziś technologię czyszczenia urządzeń elektrycznych pod napięciem, głównie w Ośrodku w Straszynie (aktualnie MCSE Energa SA), ale też podczas wyjazdów do Ośrodków w Krasnobrodzie, Białej/k. Sulejowa, Zdroisko, Dzierżno i w końcu do Zielonej Góry, Rzeszowa oraz innych Zakładów Energetycznych. Udało się też wyszkolić kilka brygad w Elektrowni Turów, w tym brygadę kobiecą. W latach 1997-2000 przedmiotem szkoleń dla Energetyki była już profesjonalna technologia przeglądu zewnętrznego urządzeń elektrycznych pod napięciem, zawierająca elementy diagnostyki obwodów prądowych, czynności dokręcania śrub stykowych oraz dosycanie kabli SN syciwem ściekającym. Podstawą jej było zastosowanie patentu nr 297318 – „Drążek izolacyjny manipulacyjny”, którego konstrukcja wyraźnie odeszła od prostych rozwiązań francuskich z lat 70-tych.

Równolegle zaopatrywano brygady w komplety sprzętu wytwarzanego w Gliwicach w bazie na terenie Zakładów Zremb SA, a obecnie Energopomiar Sp. z o.o. W tym czasie znacznie poprawiono jakość produkcji, głównie dzięki współpracy z firmą Aktywizacja z Krakowa, a także z fińskim producentem rur elektroizolacyjnych Exel. W roku 2000 praktycznie zaprzestano szkoleń, co wiązało się ze stopniowych odchodzeniem z rynku Zakładu Bezpieczeństwa Pracy w Gliwicach, który przestał wspierać rozwój technologii, zwłaszcza w firmie państwowej PSE, która uzyskała w tym czasie od Instytutu Energetyki kompletne rozwiązanie konserwacji urządzeń metodą natrysku dynamicznego produktem dielektrycznym pod napięciem – na wszystkich poziomach napięć (zwłaszcza najwyższych napięć).

Czasy współczesne

Wszystkie prace realizujemy zatrudniając wysokiej klasy specjalistów, posiadających kwalifikacje wymagane Prawem Energetycznym i Budowlanym oraz zgodnie z Rozporządzeniami BHP. Dysponujemy sprzętem doskonałej jakości, który umożliwia nam wykonanie nawet najtrudniejszych prac np. malowanie renowacyjne transformatorów mocy 110/SN z 15-letnią gwarancją.

Największym sukcesem firmy jest więc nie tylko opracowanie i wdrożenie w Polsce nowoczesnej technologii, lecz przede wszystkim jej praktyczne zastosowania w sferze usług. W celu ich realizacji posiadamy od lat polisę (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie oferowanej działalności), z której nigdy nie podjęto żadnej kwoty odszkodowania.

Obecnie firma TELUK ENERGETYKA (marka spółki Teluk) realizuje profesjonalną obsługę urządzeń elektrycznych pod napięciem. Mamy stałych klientów, którzy powierzyli nam dbałość o czystość rozdzielni, transformatorów szaf sterowniczych. Możemy szczycić się rekomendacjami znanych firm w Polsce.

TELUK ENERGETYKA stała się marką w 100 proc. polską poprzez proces wykupienia udziałów od belgijskiego partnera w 2004 r.. Teluk sp. z o.o. jest firmą rodzinną. Jest zarządzana przez zespół sprawnych menedżerów, którzy nabywali doświadczanie przy wielu projektach biznesowych.

Zapraszamy do współpracy - podpisz z nami stałą umowę na czyszczenie i konserwację urządzeń elektrycznych w Twojej firmie, aby cieszyć się bezawaryjną i bezpieczną pracą.30 stycznia 2021 r.
Czyszczenie rozdzielni 6kV pod napięciem

Nasza firma zakończyła pierwszy etap czyszczenia i konserwacji rozdzielni 6kV w firmie Arctic Paper Kostrzyń SA

Czytaj dalej...

28 maja 2020 r.
Zobacz film z czyszczenia transformatora

Prezentujemy film z czyszczenia transformatora pod napięciem na sucho oraz konserwacji produktem dielektrycznym.

Czytaj dalej...

12 grudnia 2019 r.
Czyszczenie w fabryce Wrębowa

Zakończyło się czyszczenie urządzeń elektrycznych u producenta urządzeń górniczych.

Czytaj dalej...

12 czerwca 2019 r.
Serwis transformatorów w Isover
W czerwcu zakończył się okresowy serwis transformatorów w fabryce Isover w Gliwicach, należącej do francuskiego koncernu Saint Gobain.

Czytaj dalej...

16 maja 2019 r.
Nowa oferta sprzętu
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą osprzętu do czyszczenia pod napięciem.

Czytaj dalej...

20 marca 2019 r.
Konserwacja pod napięciem w Arctic Paper
Trwają prace w zakresie czyszczenia i konserwacji dielektrycznej w Arctic Paper Kostrzyń SA. Serwis urządzeń elektrycznych prowadzony jest regularnie co dwa lata. Pozwala to zachować bezawaryjną pracę zakładu.

Czytaj dalej...

19 grudnia 2018 r.
Zakończenie prac w Synthos Group
W grudniu kończymy sezon konserwacyjny zleceniem w dziale energetycznym jednej z czołowych firm chemicznych w Polsce.

Czytaj dalej...

16 listopada 2018 r.
Zarządzanie energią o TELUK ENERGETYKA
Wypowiedź prezesa naszej firmy dra Tomasza Teluk dla magazynu "Zarządzanie energią". Regularne czyszczenie i konserwacja urządzeń elektrycznych pozwala zaoszczędzić nawet 30 proc. kosztów ich eksploatacji, wykluczając ryzyko awarii, przepięć, pożarów i strat energii.

Czytaj dalej...

24 września 2018 r.
Jaką wybrać metodę czyszczenia urządzeń?
Coraz więcej firm korzysta z nowoczesnych technologii oczyszczania i konserwacji urządzeń oraz instalacji elektrycznych pod napięciem.

Czytaj dalej...

10 września 2018 r.
Teluk - najlepsza polska marka
Z okazji targów Energtab 2018 ukazał się artykuł promujący naszą firmę w dziale "Najlepsza Polska Marka". Zachęcamy do lektury!

Czytaj dalej...

10 sierpnia 2018 r.
Szukamy pracowników fizycznych!
Dynamicznie rozwijająca się firma (26 lat na rynku) oferująca usługi konserwacji i oczyszczania instalacji i urządzeń elektrycznych poszukuje pracowników oraz pracowników pomocniczych do pracy po uprzednim przeszkoleniu. Lekka praca fizyczna - czyszczenie rozdzielni, transformatorów, szaf sterowniczych.

Czytaj dalej...

19 czerwca 2018 r.
Rekomendacja od Avantor Inc.
Nasza firma uzyskała rekomendację od jednego z największych globalnych graczy branży chemicznej. W Polskim zakładzie przeprowadzamy czyszczenie pod napięciem rozdzielni 6kV.

Czytaj dalej...

14 czerwca 2018 r.
Czyszczenie kompresorowni w Cukrowni Cerekiew
Firma TELUK ENERGETYKA wykonała dla nowego klienta - Sudzucker Polska SA, czyszczenie kompresorowni wraz z rozdzielnią oraz sprężarkami w zakładzie cukrowniczym w Polskiej Cerekwi.

Czytaj dalej...

21 grudnia 2017 r.
Czyszczenie pokazowe w Pfleiderer Polska
Oczyszczaniu zostały poddane szafy sterownicze u czołowego producenta płyt drewnopochodnych.

Czytaj dalej...

5 października 2017 r.
Teluk sp. z o.o. - dawniej Telsidd Polsko-Belgijska sp. z o.o.
UWAGA! Zmienia się nazwa firmy oraz jej adres

Czytaj dalej...

21 września 2017 r.
Czyszczenie "na mokro" pod napięciem
Prezentujemy Państwu film z czyszczenia na mokro pod napięciem elektrycznym.

Czytaj dalej...

5 września 2017 r.
Czyszczenie pokazowe w Saint Gobain Polska

W dniu 4 września odbyło się czyszczenie pokazowe szafy sterowniczej w fabryce sosnowieckiej fabryce szyb Saint Gobain - zobacz efekty.

Czytaj dalej...

10 czerwca 2017 r.
Poznaj przewagę Telsidd

Nasza firma posiada konkretną przewagę technologiczną nad innymi konkurentami, którzy oferują podobne usługi. Tylko technologia Telsidd posiada cechy pełnego serwisu urządzeń elektroenergetycznych.

Czytaj dalej...

24 maja 2017 r.
Nowy klient: Kronospan Strzelce Opolskie

Trwają pracę w Strzelcach Opolskich w firmie Kronospan. Zakład, zlokalizowany w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, jest pierwszym zakładem koncernu w Polsce, gdzie produkowane są płyty OSB.

Czytaj dalej...

3 marca 2017 r.
NOWOŚć - DIELECT 2000 już w sprzedaży!

Firma Telsidd jest wyłącznym importerem i sprzedawcą specjalistycznego płynu do oczyszczania i konserwacji rozdzielni i transformatorów. Teraz możesz kupić go u nas i samodzielnie czyścić urządzenia elektryczne.

Czytaj dalej...

24 lutego 2017 r.
25-lecie firmy
Nasza firma już od ćwierć wieku prowadzi działalność w branży elektroenergetycznej w Polsce. Należymy więc do najbardziej doświadczonych przedsiębiorstw w kraju!
Czytaj dalej...

24 lutego 2017 r.
Creaton - nowym klientem

Do grona klientów stosujących technologię TELSIDD dołączyła firma Creaton.

Czytaj dalej...

17 lutego 2016 r.
Poszukujemy elektryków
Firma Telsidd poszukuje elektryków do oczyszczania instalacji elektrycznych pod napięciem po przeszkoleniu.
Czytaj dalej...

17 września 2015 r.
Prace pod napięciem zdobywają Polskę
Coraz więcej firm korzysta z nowoczesnych technologii oczyszczania i konserwacji urządzeń oraz instalacji elektrycznych pod napięciem.
Czytaj dalej...

21 kwietnia 2015 r.
Przegląd okresowy w fabryce papieru
Firma Telsidd jest w trakcie przeglądu okresowego w zakładzie produkcji papieru należącego do grupy Arctic Paper S.A. Przeglądowi podlegają rozdzielnie 6kV, wraz z transformatorami. Prace realizowane są pod napięciem w dwóch etapach. Pierwszy został ukończony, drugi planowany jest na czerwiec br.

21 kwietnia 2015 r.
Telsidd dla Stoczni Gdynia
W marcu firma wykonała czyszczenie urządzeń na wysokoociach w halach dawnej Stoczni Gdynia (obecnie Crist sp. z o.o.). Renowacji zostało poddane pomieszczenie rozdzielni 110 kV. Prace były wykonywane z wyłączeniem. Projekt zrealizowano wspólnie z firmą Energopomiar Elektryka.

22 stycznia 2015 r.
Zakończyły się prace w KGHM SA
Nasza firma zakończyła czyszczeni rozdzielni i transformatorów pod napięciem w rejonach Polkowice i Rudna. Po usunięciu zabrudzeń dokonano konserwacji urządzeń. Prace zostały objęte dwuletnią gwarancją jakości. O szczegółach projektu można przeczytać w dwutygodniku branżowym KGHM Polska Miedź SA (tutaj do sciagniecia).

22 stycznia 2015 r.
Telsidd w Urządzeniach dla Energetyki
W najnowszym numerze magazynu ukazał się artykuł opisujący unikalną technologię naszej firmy. Wywołał on duże zainteresowanie czytelników. Zapraszamy do lektury (tutaj do sciagniecia).

15 lipiec 2014 r.
Prace w firmie Kronopol
Obecnie w firmie Kronopol w ?arach trwają prace konserwacyjne polegające na czyszczeniu na sucho i na mokro urządzeń elektroenergetycznych "pod napięciem" metodą Telsidd. Prace wykonywane są w rozdzielni nn i na transformatorach SN/nn (6/0.4 kV). Kronopol to jeden z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych.

27 wrzesien 2013 r.
Telsidd w Turawie
Prezentacja Firmy Telsidd odbyła sie w Turawie na zaproszenie Przedsiębiorstwa ECO S.A. z Opola.
hrCzyszczenie urządzeń elektrycznych
Od 1992 roku Teluk sp. z o.o. (dawniej Telsidd Polsko-Belgijska sp. z o.o) poleca swoje usługi w zakresie czyszczenia oraz konserwowania urządzeń, aparatów i instalacji elektrycznych pod napięciem. Usługi naszej firmy objęte są gwarancją jakości i bezpieczeństwa elektrycznego. CENA FINALNA NASZEJ USŁUGI JEST NAJTAŃSZA NA RYNKU Posiadamy księgę jakości, opracowaną w oparciu o udokumentowane procedury badawcze, pracowników o najwyższych kwalifikacjach zawodowych oraz specjalne ubezpieczenie majątkowe z uwzględnieniem ryzyka pracy pod napięciem.
więcej: » o firmie » technologia » biografia Tadeusza Teluka

 
bottom