top
logo strona g��wna
o firmie
oferta
technologia
media
klienci
galeria
kontakt
zapytanie ofertowe
Firmy, które zastosowały technologię TELUK ENERGETYKA

Poznaj przewagę TELUK sp. z o.o.

Nasza firma posiada konkretną przewagę technologiczną nad innymi konkurentami, którzy oferują podobne usługi. Tylko technologia TELUK ENERGETYKA posiada cechy pełnego serwisu urządzeń elektroenergetycznych.

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się alternatywne metody oczyszczania instalacji elektrycznych pod napięciem. Posiadają one jednak spore ograniczenia technologiczne i są droższe od oryginalnej metody stosowanej przez naszą firmę.

Inne metody (czyszczenie sprężonym powietrzem czy suchym lodem) sprowadzają się wyłącznie do usunięcia zabrudzeń. To technologie jednorazowe (tzn. czyszczenie odbywa się tylko raz, po czym zabrudzenia znowu się odkładają). Poza tym nie spełniają wymogów serwisowych - nie następuje diagnostyka urządzeń. Są one bardzo ograniczone - można nimi pracować tylko na niskim napięciu do 1kV. Ze względu na konieczność bliskiej odległości pojazdu zbierającego nieczystości - nie można dotrzeć w wiele zabrudzonych miejsc. Do obsługi zleceń potrzeba większej ilości osób - przez co taka usługa jest droga. Urządzenia są czyszczone powierzchownie i nie są poddawane długotrwałemu efektowi konserwacji.

Nasza technologia posiada wszystkie zalety:

 1. Czyszczenie odbywa się dwutorowo - na sucho i na mokro - to metoda stosowana w energetyce zawodowej w Polsce i na świecie.
 2. Następuje diagnostyka urządzeń - możliwe jest dokręcanie połączeń prądowych i eliminacja luźnych styków - czyli przegląd.
 3. Specjalny płyn nanoszony na urządzenia konserwuje je na długi czas przez co gwarantujemy 2-letnią bezproblemową pracę urządzeń.
 4. Pracujemy na wszystkich poziomach napięć.
 5. Docieramy do wszystkich zabrudzonych miejsc.
 6. Nasza technologia jest tańsza od konkurencji.

Oto porównanie technologii TELUK sp. z o. o. na tle konkurencji.

Tak więc wybierając metodę oczyszczania i konserwacji urządzeń elektrycznych warto zastanowić się dwa razy nad wyborem wykonawcy.

Z naszej technologii skorzystało już kilkudziesięciu klientów z rozmaitych branż, którzy wiedzą, że najbardziej opłaca się nasza usługa, gdyż jest tańsza, obejmuje serwis i konserwację urządzeń, nie posiada uciążliwych ograniczeń, stosuje się ją na wszystkich poziomach napięć, a 2 letnia gwarancja wydłuża okres przeglądów.

Patenty i wzory użytkowe

Firma jest właścicielem wielu patentów i wzorów użytkowych stosowanych w technologii:
 • P 316820 – „Sposób czyszczenia ciekłym czynnikiem czyszczącym pod napięciem”;
 • P 297318 – „Drążek izolacyjny manipulacyjny”;
 • P 297112 – „Układ ruchomej blokady wyzwalaczy w polach rozdzielnicy wnętrzowej”;
 • P 296669 – „Sposób czyszczenia wnętrzowych stacji elektroenergetycznych pod napięciem”;
 • WU 55783 – „Urządzenie do natryskiwania, zwłaszcza urządzeń elektrycznych pod napięciem”;
 • WU 55781 – „Urządzenie do mycia, zwłaszcza urządzeń elektrycznych pod napięciem”;
 • WU 55716 – „Urządzenie do czyszczenia, zwłaszcza urządzeń elektrycznych pod napięciem”.
Powyższe wynalazki stosowane są również w produkcji sprzętu,
a także w doborze materiałów, wykorzystywanych do wykonywania naszych usług.
Czyszczenie urządzeń elektrycznych
Od 1992 roku Teluk sp. z o.o. (dawniej Telsidd Polsko-Belgijska sp. z o.o) poleca swoje usługi w zakresie czyszczenia oraz konserwowania urządzeń, aparatów i instalacji elektrycznych pod napięciem. Usługi naszej firmy objęte są gwarancją jakości i bezpieczeństwa elektrycznego. CENA FINALNA NASZEJ USŁUGI JEST NAJTAŃSZA NA RYNKU Posiadamy księgę jakości, opracowaną w oparciu o udokumentowane procedury badawcze, pracowników o najwyższych kwalifikacjach zawodowych oraz specjalne ubezpieczenie majątkowe z uwzględnieniem ryzyka pracy pod napięciem.
więcej: » o firmie » technologia » biografia Tadeusza Teluka


Dr inż. Tadeusz Teluk, założyciel TELSIDD (obecnie TELUK sp. z o.o.)

Tadeusz TelukWykształcenie: Politechnika Śląska, Instytut Elektroenergetyki i Sterowania Układów, Doktor Nauk Technicznych, 1981 r. Od 1970 do 1977 r. asystent i starszy asystent w Katedrach Sieci i Urządzeń Elektroenergetycznych oraz Wysokich Napięć Politechniki Śląskiej. Od 1977 do 2002 r. adiunkt w Instytucie Energetyki, Zakład Bezpieczeństwa Pracy. W latach 1988-1990 wykładowca na Wydziale Elektrycznym Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Sfax, Tunezja. W latach 1992-2014 dyrektor-prezes TELSIDD Polsko-Belgijskiej Sp. z o.o. w Gliwicach.

Od 1995 do 2000 r. autor i wykonawca szkoleń w zakresie zabiegów konserwacyjnych w stacjach elektroenergetycznych pod napięciem, realizowanych w ośrodkach szkoleniowych energetyki zawodowej Energa Straszyn (obecnie MCE), Ziad Bielsko-Biała, Biała/ k. Sulejowa (ZE Łodź-Teren), Krasnobród (Zamojska Korporacja Energetyczna), Zdroisko (ZE Gorzów) oraz bezpośrednio na terenie Zakładów Energetycznych w Zielonej Górze i Rzeszowie. Wyszkolił ok. 2 tys. wykonawców oraz poleceniodawców na podstawie zawartych z zakładami umów licencyjnych. Autor instrukcji stanowiskowych w wyniku otrzymanych patentów przez TELSIDD i Instytut Energetyki, będących podstawą tych umów.

W latach 1992-2014 realizował prace, na podstawie zawartych umów prac konserwacyjnych pod napięciem w kilkunastu zakładach przemysłowych i energetycznych. Zarządzał produkcją sprzętu i wykonawstwem. Projektował ogólne i szczegółowe prace pod napięciem. W firmie TELUK sp. z o.o. pełnił funkcje doradcze.
bottom